| Festival Barbakan pokračuje vernisážou, v novembri čaká návštevníkov filmový program aj koncert Modrých Hôr
355
post-template-default,single,single-post,postid-355,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.3,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Festival Barbakan pokračuje vernisážou, v novembri čaká návštevníkov filmový program aj koncert Modrých Hôr

Po úvodnom dvojkoncerte slovenských kapiel The Youniverse a Sushicide pokračuje festival Barbakan ďalším programom v Banskej Bystrici, v ktorom nebude popri hudbe chýbať výtvarné umenie aj filmový program.

 

Už dnes, 29. októbra, o 19:00 sa bude konať vernisáž výstavy maliarského workshopu na tému Pod zemou. Ten bude mať pod patronátom Ján Triaška z Ateliéru STARTUP Katedry maľby FVU Akadémie Umení. Výstava v banskobystrickom Laboratóriu, na ktorej výsledky svojej práce odprezentujú Nikola Hľadajkova, Martin Kačmárek, Šimon Tóth, Kristína Barenčíková, Barbora Durajová, Peter Mičák, Rastislav Olejár, Michael Luzsicza, Kateřina Kocourková a Ema Gažíková, potrvá len do 4. novembra. 

 

Filmový program Barbakanu má v kalendári zarezervované dátumy 6. a 7. november. Návštevníkom festivalu rozhodne netreba predstavovať kritika Petra Konečeného, ktorý príde do Záhrady CNK s Nocou najlepších svetových reklám. Šéfredaktor portálu Kinema.sk si na 6. novembra pripraví viac ako 150 reklám, ktoré považuje za výnimočné v symbióze kreatívy a prevedenia. 

Na druhý deň to bude už “len” o filmových projekciách, konkrétne o dokumente Volanie (od 17:30) s hudbou Davida Kollara a slovenskom oscarovom kandidátovi Nech je svetlo režiséra Marka Škopa (od 19:00), ktoré organizátori podujatia tento rok vybrali do sekcie Domáca úroda

 

Hudobný program bude pokračovať v piatok 8. novembra v Klube 77 koncertom formácie Modré hory. Trojicu Lyrik, Bene a Roland Kánik na pódiu nevidno až tak často, takže koncert tohto Luxus clanu bude rozhodne udalosťou. Aby večer z 8. na 9. novembra neskončil tak rýchlo, o support sa postarajú Wuačkowec & Damian Custom a o dojazd po koncerte DJ Bobsan.  

 

Zostávajúci program festivalu Barbakan 2019:

  1. október: Vernisáž workshopu Pod zemou – Laboratórium, Banská Bystrica
  2. november: Peter Konečný – Noc najlepších svetových reklám – Záhrada CNK, BB 
  3. november: Filmový program Domáca úroda – Záhrada CNK, BB
  4. november: Modré Hory + Wuačkowec & Damian Custom + DJ Bobsan – Záhrada CNK, BB 
  5. november: Jay Jay Johanson + Jerguš Oravec – Záhrada CNK, BB
  6. december: Hania Rani + Foolk – Nová Cvernovka, Bratislava

 

Vstupenky v predpredaji na: https://www.ticketlive.sk/sk/event/barbakan-festival-2019

No Comments

Post a Comment