| The Youniverse + Sushicide
343
post-template-default,single,single-post,postid-343,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.3,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

The Youniverse + Sushicide

THE YOUNIVERSE

The Youniverse oficiálne vznikli v roku 2015 počas pravidelných jam sessions v klube Rustique. Vďaka pravidelnému hraniu vlastnej tvorby ako aj voľnej improvizácii sa kapela rýchlo zapísala na bratislavskej hudobnej scéne a vystriedala mnoho členov z etablovaných slovenských kapiel. V prvých rokoch predskakovala na koncertoch Le Payaco či Saténové Ruky, a okúsila aj krátky performance na festivale Grape. V následujúcom roku vydala debutové EP Raise Hell, Kid (2016), z ktorého vzniklo 7 videoklipov; mnohé z nich čerpali zo záberov ktoré dvojica natočila na hudobnej púti naprieč USA.

Po roku 2017, kedy The Youniverse koncertovali na Slovensku aj v Čechách, sa vlani dokopali k debutovému albumu CMYK so singlami Dark, Riverbanks a Silver. Vydali ho v novom nezávislom vydavateľsvtve Bruuder Recods a pokrstili na decembrovom koncerte v bratislavskom MMC.

 

SUSHICIDE
Kapela SUSHICIDE sú 4 stáli hudobníci + tím mladých ľudí okolo nich. Je to projekt, ktorý slúži okrem hudby ako kreatívny priestor pre mladých umelcov. Po dvoch rokoch hľadania zvuku v skúšobni a uceľovania tímu sa v apríli rozhodli vydať prvý singel s názvom HORMONES. Singel je dostupný na všetkých streamingových platformách.

“V kapele si dávame veľmi záležať na každom detaile. Snažíme sa vytvoriť taký malý SUSHICIDE vesmír, kde je hlavná myšlienka to, že sushicide je vlastne opak suicide. Motivovať ľudí k tomu, aby keď majú problémy, riešili ich hudbou, umením, priateľmi, športom, sushi a nie rôznymi krajnými rozhodnutiami. Okrem videoklipov a hudby pracujeme aj na vizuálne/príbehovo zaujímavej show a myslím že toto je naša najsilnejšia stránka. Našim cieľom je, aby naše koncerty boli od začiatku plné vizuálnych prvkov zložených zo zaujímavých predmetov na pôdiu, animácii v pozadí kapely, naprogramovanej light show, rôznych outfitov, ktoré sa budú meniť počas show. Chceme, aby sa publikum cítlo zatiahnuté do našej show a ešte vytvaráme jednu spoluprácu s tanečníčkami súčasného tanca.”

No Comments

Post a Comment