| Prednáška Petra Konečného a Slam Poetry
280
post-template-default,single,single-post,postid-280,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.3,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Prednáška Petra Konečného a Slam Poetry

Prednáška Petra Konečného a Slam Poetry

Noc najsilnejších hororových filmov

Spoznajte skutočný strach, keď vám filmy nedajú spať. Tajomné zvuky sa začnú ozývať zo všetkých strán… Nikto sa nebude cítiť v bezpečí. Tento večer bude patriť tomu najsilnejšiemu zo žánru filmového hororu. Príďte sa „pobáť“ so šéfredaktorom portálu Kinema.sk Petrom Konečným. A možno objavíte svoje nočné mory…

 

SLAM POETRY

Súťaž Poetry Slam založil na začiatku 80. rokov minulého storočia Marc Smith v americkom Chicagu a odvtedy si získala obrovskú popularitu v rôznych mestách sveta. Slam poetry sa konečne usídľuje aj na Slovensku. Sme radi, že sa to vždy deje za účasti českých slammerov – bratři si se slamem užili více.
O čo ide? Žiadne rekvizity, len galaktická predstavivosť, slovná ekvilibristika, napínavý slovný súboj tých najpovolanejších. Súťažiaci sa bijú o priazeň autorskými textami.

Básnický free style v netradičnom prednese autorskej poézie s využitím prvkov divadla a performancie predvedú:
Duo slam, formát, ktorý pre českú slamovú scénu objavil Bob Hýsek. Shylock a Ellen predvedú ako to vyzerá, keď sa slamuje vo dvojici. Keď báseň hraničí nie len s divadlom, ale je spletencom myšlienok, pocitov a expresií dvoch autorov, ktorí sa navzájom dopĺňajú, kontrastujú spolu, či vytvárajú spoločný priestor pre nové mapy slova.

Elena Pecenová (CZ): Mia Wallace pražskej avantgardy. Poetka, maliarka a performerka s hlbokými rytmickými básňami, ktoré sú priesečníkom poézie a slamu. Zmysluplnosťou svojich textov prehlbuje priestor doterajšej scény.

Shylock (CZ): Jeden z najmladších českých slamerov a básnik, ktorý sa do finále majstrovstiev 2016 dostal len niekoľko mesiacov po tom čo začal slamovať. Jeho slamy sú plné humoru, satiry, dvojznačnosti a trefných spoločenských či politických komentárov.

No Comments

Post a Comment